Tüp Mide Ameliyatında Kaç Gün Hastanede Yatılır?

Tüp mide ameliyatı sonrası 48 saat hastanede kalmak yeterlidir. Bir başka deyişle ameliyat sonrası iki gece hastanede kalınır.

Tüp mide ameliyatı sonrası İstanbul dışı bir adrese dönecek kişiler tedbir amaçlı olarak üç gece kalırlar.

Tüp mide ameliyatı olacağınız gün hastaneye yatışınız yapılır. Şehir dışından gelenler için ihtiyaç duyulduğunda ameliyat öncesi akşam yatış yapılabiliyor. Bu konuda talepleriniz koordinatörümüz tarafından değerlendiriliyor.

Ameliyat sabahı tüm tetkikler yapılıyor ve ameliyat sıranıza göre gün içinde ameliyathaneye geçiyorsunuz. Tüp mide ameliyatınızdan bir saat önce kan sulandırıcı ilaç uygulanır. Tüp mide ameliyatı için ameliyathaneye geçerken sakinleştirici bir ilaç daha uygulanır.

prof-dr-koray-tekin

Tüp mide ameliyatınız yaklaşık bir saat sürer ve sonrasında 30 dk süreyle uyanma odasında kaldıktan sonra kata odanıza çıkarsınız. Odaya geldikten iki saat sonra ise kendi başınıza kalkıp yürüyebilecek halde olacaksınız.

Tüp mide ameliyatı sonrası taburcu olduğunuz gün günlük işlerinize dönebilir, araç kullanabilirsiniz. Fiziksel güç gerektiren işler için beş gün geçmesini beklemenizi tavsiye ederiz.

Fiyat Teklifi Al

Ne Aramıştınız?