image

Prof Dr Koray TEKİN

Dünyada kabul görmüş modern ve güvenli obezite cerrahisi tekniklerini ülkemize kazandırmış öncü cerrahlardandır. 2006’da henüz doçent olduğu dönemde Brüksel’de "European School of Laparoscopic Surgery’de katıldığı eğitim ile obezite cerrahisine ilk adımını atan Dr Tekin, konunun genel cerrahi prensiplerinden oldukça farklı, kendine has yapısını fark ederek, obezite cerrahisinin üst ihtisas olarak kabul edildiği Amerika Birleşik Devletleri’ne görevlendirme ile gitti. 1995'te ABD Medikal Lisans Sınavını (USMLE) başarı ile geçmesinin avantajını da kullanarak, öncelikle Princeton Üniversitesi’nde ASMBS önceki dönem başkanlığını yapmış olan Dr Brolin ile çalıştı. Sonrasında New York’a geçerek Cornell Üniversitesinde Dr Bessler ile eğitimine devam ederken, Lenox Hill Hospital’de Dr Roslin ile tanıştı. 2007’de New York’ta yapılan ‘Tüp mide’ ile ilgili dünyada ilk konsensüs toplantısına Türkiye’den katılan tek cerrahtı.​​

prof dr koray tekin ameliyat

İlk Lap Gastrik Bypass ve Tüp Mide Ameliyatları

2008 başında A.B.D.’deki eğitimini tamalayan Dr. Tekin ülkeye dönüşünde İstanbul'da Dr Bessler’in eşliğinde ilk RNY Gastric Bypass ameliyatlarını gerçekleştirdi. Yine aynı yıl Pamukkale Üniversitesinde ilk başarılı "Tüp Mide" ameliyatlarını yaptı. Bu iki yeni yöntemin ülkemizde yaygınlaşmasında öncülük eden Dr TEKİN, geçen yıllar içerisinde tüp mide ve bypass ameliyatları sonrasında olabilen tekrar kilo alımı sorunu için 2010'da tekrar ABD'ne giderek Dr Roslin ile çalıştı. 2012 yılında Dr. Roslin’i ülkeye davet ederek, Türkiye’deki ilk modifiye duodenal switch (SADİ-S) ameliyatlarını gerçekleştirdi. 

 

Ülkemizdeki İlk SADİ-S Ameliyatı

Dr. TEKİN tüp mide ameliyatı sonrası kilo alımı durumunda  (revizyon cerrahisi) etkili bir obezite cerrahisi yöntemi olarak uygulanabilen Laparoskopik Duodenal Switch ve modifiye edilmiş versiyonu  SADI - S ameliyatlarını Pamukkale Üniversitesi Hastanelerinde Dr Mitchell Roslin eşliğinde gerçekleştirdi.  

gorsel-3

2011 yılında Profesörlük ünvanı alan Dr. Tekin Amerikan Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Derneği (ASMBS) üyesidir. Günümüze kadar 5000'in üzerinde başarılı obezite ameliyatı gerçekleştiren Dr Tekin, mide küçültme ameliyatı (tüp mide), rny ve omega gastrik bypass, modifiye duodenal switch ameliyatları konusunda oldukça deneyimlidir ve ülke çapında düzenlenen kongre ve kurslarda eğitmen olarak birçok genç cerrahın obezite cerrahisinde bilgi ve deneyim kazanmasında görev almaktadır. 

gorsel-4

gorsel-5

prof dr tekin

 
gamze soysal
efe balı

 

 

 

Fiyat Teklifi Al

Ne Aramıştınız?