Prof Dr Koray TEKİN

Dünyada kabul görmüş modern ve güvenli obezite cerrahisi tekniklerini ülkemize kazandırmış öncü cerrahlardandır. 2006’da henüz doçent olduğu dönemde Brüksel’de "European School of Laparoscopic Surgery’de katıldığı eğitim ile obezite cerrahisine ilk adımını atan Dr Tekin, konunun genel cerrahi prensiplerinden oldukça farklı, kendine has yapısını fark ederek, obezite cerrahisinin üst ihtisas olarak kabul edildiği Amerika Birleşik Devletleri’ne görevlendirme ile gitti. 1995'te ABD Medikal Lisans Sınavını (USMLE) başarı ile geçmesinin avantajını da kullanarak, öncelikle Princeton Üniversitesi’nde ASMBS önceki dönem başkanlığını yapmış olan Dr Brolin ile çalıştı. Sonrasında New York’a geçerek Cornell Üniversitesinde Dr Bessler ile eğitimine devam ederken, Lenox Hill Hospital’de Dr Roslin ile tanıştı. 2007’de New York’ta yapılan ‘Tüp mide’ ile ilgili dünyada ilk konsensüs toplantısına Türkiye’den katılan tek cerrahtı.​​

İlk Lap Gastrik Bypass ve Tüp Mide Ameliyatları

2008 başında A.B.D.’deki eğitimini tamalayan Dr. Tekin ülkeye dönüşünde İstanbul'da Dr Bessler’in eşliğinde ilk RNY Gastric Bypass ameliyatlarını gerçekleştirdi. Yine aynı yıl Pamukkale Üniversitesinde ilk başarılı "Tüp Mide" ameliyatlarını yaptı. Bu iki yeni yöntemin ülkemizde yaygınlaşmasında öncülük eden Dr TEKİN, geçen yıllar içerisinde tüp mide ve bypass ameliyatları sonrasında olabilen tekrar kilo alımı sorunu için 2010'da tekrar ABD'ne giderek Dr Roslin ile çalıştı. 2012 yılında Dr. Roslin’i ülkeye davet ederek, Türkiye’deki ilk modifiye duodenal switch (SADİ-S) ameliyatlarını gerçekleştirdi. 

 

"Tüm Türkiye ilk kez ulusal basında Sevgili Saba Tümer'le duymuştu bu ameliyatı "

Ülkemizdeki İlk SADİ-S Ameliyatı

Dr. TEKİN tüp mide ameliyatı sonrası kilo alımı durumunda  (revizyon cerrahisi) etkili bir obezite cerrahisi yöntemi olarak uygulanabilen Laparoskopik Duodenal Switch ve modifiye edilmiş versiyonu  SADI - S ameliyatlarını Pamukkale Üniversitesi Hastanelerinde Dr Mitchell Roslin eşliğinde gerçekleştirdi.  

2011 yılında Profesörlük ünvanı alan Dr. Tekin Amerikan Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Derneği (ASMBS) üyesidir. Günümüze kadar 4000’in üzerinde başarılı obezite ameliyatı gerçekleştiren Dr Tekin, mide küçültme ameliyatı (tüp mide), rny ve omega gastrik bypass, modifiye duodenal switch ameliyatları konusunda oldukça deneyimlidir ve ülke çapında düzenlenen kongre ve kurslarda eğitmen olarak birçok genç cerrahın obezite cerrahisinde bilgi ve deneyim kazanmasında görev almaktadır. 

DÜNYADAKİ İLK SLEEVE GASTREKTOMİ TOPLANTISI

+12

Obezite cerrahisinde

Yıllık Deneyim

+4000

Başarılı 

cerrahi

%0.1

'den düşük komplikasyon oranı

SAYILARLA BİZ

Obezite cerrahisi sadece tekniklerden ve sayılardan ibaret değildir, birlikte geçen zaman hem hastaya hem de doktora çok şeyler öğretir. Herşeyden önce doktora vaadlerde dürüst olmayı öğretir, hastaya aceleci olmamayı, doğru tercih yapmayı  öğretir. 

 
Gamze Soysal
Bariatrik Hemşire

2013 yılı Mart ayında Prof. Dr. Koray Tekin ve ekibine katıldı. Bariatrik cerrahi ameliyat hemşireliği, obezite cerrahisi hasta hazırlığı ve ameliyat sonrası bakımı konusunda deneyim kazandı. 2014 yılında düzenlenen Obezite ve Metabolik Cerrahi Kongresinde "Bariatrik Cerrahi Hemşireliği Kursunu" başarı ile tamamladı.

Efe Balı

Bariatrik Diyetisyen

Efe Balı Ankara doğumlu ilköğretim ve lise eğitimini TED Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden onur derecesi ile mezun olmuşturUnique Settings of New York bünyesinde iş yönetimi ve takibi gibi konular üzerinde Amerika Birleşik Devletlerinde çalışmıştır. İyi derecede İngilizce bilgisi bulunmaktadır.