• Bariatrik Hemşire Gamze Soysal

TÜP MİDE AMELİYATI SONRASI AĞRILAR


Tüp mide ameliyatı sonrası ağrılar bazen ciddi bir problemin habercisi olabilir. Özellikle tüp mide ameliyatı sonrası omuz ağrısı 3. ve 10. günler arasında ciddiye alınmalıdır. Sol omuzdaki ağrı diyafram kasının uyarılmasına bağlı gelişir. Sol omuz ağrısı yanında üşüme titreme, yani yüksek ateş de varsa mutlaka bariatrik hemşirenizi aramalısınız. Nabız sayısında yükselme, çarpıntı hissi sol omuzda ağrı ve ateş tüp mide ameliyatı sonrası kaçakbelirtisi olabilir.

Tüp mide ameliyatı sonrası ağrılar çoğu zaman göbek deliğinizin sağ tarafındaki dikiş yerinizden kaynaklanmaktadır. Bunun sebebi mide parçasının bu delikten çıkartılması ve buranın diğer deliklerden biraz daha genişletilmesi sonucu fıtık oluşmaması için buraya içeriden ekstra bir dikiş konmasıdır. Bu dikiş 3 ay içerisinde kendiliğinden erir ve ağrı kaybolur. Bu ağrı için ağızda eriyen ağrı kesici kullanmanız ve bazen sırt üstü dinlenmeniz yeterli olacaktır.

#tüpmideameliyatısonrasıağrı #mideküçültmesonrasıağrı #tüpmidesonrasıomuzağrısı #tüpmidesonrasıdikişağrısı

1,077 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2020 Prof. Dr. Koray Tekin Tüm hakları saklıdır.
Web sitesi tasarımında kullanılan tüm görseller lisanslıdır. İzinsiz başka yerlerde kullanılamaz.
Web sitesinde kullanılan tüm metinsel içerikler Prof. Dr. Koray Tekin'a aittir ve izinsiz veya kaynak göstermeden başka yerlerde kullanılamaz.
ÖNEMLİ: Bu web sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Prof. Dr. Koray Tekin sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon

Hakkı Yeten Caddesi No:13 Fulya Teras Rezidans C 2 Kat 14 Daire 90 Fulya/ŞİŞLİ/İSTANBUL   TEL: 05321697212